برنامه کاهش وزن خود را شروع کنیدسیبیتایی‌ها از سیبیتا می‌گویند
چگونه در این روزگار پر مشغله تناسب اندام داشته باشیم


چگونه در این روزگار پر مشغله تناسب اندام داشته باشیم

دو گام اساسی برای گنجاندن تحرک در روزهایی پر مشغله

شب گذشته دوستی به من تلفن زد که مدت زیادی بود با هم صحبت نکرده بودیم. وقتی جویای حالش شدم، گفت خوبم ولی بسیار مشغول هستم. لحظه‌ای بعد او همان سوال را از من پرسید. صادقانه‌ترین پاسخی که می‌توانستم بدهم دقیقاً همان بود، “خوب ولی پر مشغله"!
این موضوعی است که مدتها ذهن مرا به خود مشغول کرده است و به این باور رسیده‌ام که پرمشغله بودن یکی از ویژگی‌های بارز جامعه امروزی است، همانطور که یکی از شکایات آشنای مراجعین ما می‌باشد. برای من نیز، پیدا کردن ساعاتی برای تحرک یکی از مسائلی است که با آن دست و پنجه نرم می‌کنم. من به این نتیجه رسیده‌ام که دو گام مهم برای حل این مشکل وجود دارد که هر یک از ما باید در نظر بگیریم.

۱- وقت را هدر ندهید و مدیریت زمان داشته باشید.
اولین چیزی که هر یک از ما باید صادقانه ارزیابی کنیم این است که چگونه از وقتمان استفاده می‌کنیم و چقدر آن را هدر می‌دهیم. هدر دادن وقت یعنی شخص چند ساعت خود را مشغول می‌کند بدون آنکه واقعاً کار مهمی انجام داده باشد. مثلاً فردی با هدف چک کردن ایمیل پشت کامپیوتر می‌نشیند و ناگهان خود را در وب سایت آخرین انتخابات، بازار بورس و یا خبرهای ورزشی پیدا می‌کند. و بعد از حدود یک ساعت خود را متقاعد می‌سازد که بهتر است به کارش برگردد.
بسیاری از ما فکر می‌کنیم که در طول روز اصلاً بیکار نیستیم، در حالی که بسیاری از افرادی که می‌شناسیم حداقل قسمتی از ساعات روزانه‌شان را هدر می‌دهند.
بنابراین پیشنهاد می‌کنم که به جای تلف کردن زمان، آن را با مدیریت موثر جایگزین کنید. هر روز صبح کارهایتان را برنامه‌ریزی کنید و برای خود هدف‌های مشخص تعین کنید و در هر زمان خود را به انجام دادن یکی از آنها متعهد کنید. این تعهد را به صورت قراردادی دارای اولویت در نظر بگیرید که از آن سرپیچی نمی‌کنید.
زمانی که ورزش می‌کنید احساس خوبی درباره خود و بدنتان پیدا خواهید کرد و این به نوبه خود شما را در کار و زندگیتان فعال‌تر و کارآمدتر می‌سازد.

۲- درباره تعریفتان از تحرک تجدید نظر کنید.
اگر شما دچار محدودیت زمانی هستید، پیشنهاد می‌کنم که تعریفتان از تحرک را بازنگری کنید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تحرک داشتن به معنای چند کیلومتر دویدن و یا ۴۵ دقیقه ورزش کردن در باشگاه است. این نوع تحرک ایده‌آل است ولی به این معنا نیست که این تنها راه تحرک داشتن است. اغلب مراجعین هیچ نوع رژیم ورزشی ندارند و جالب اینکه همگی تصمیم دارند هفته‌ای چهار روز به باشگاه بروند. این افراد تقریباً خود را آماده شکست می‌کنند، زیرا هنوز عادت پایدار و نیرومند این نوع از کار جسمانی را در خود ایجاد نکرده‌اند. این افراد ممکن است آن کار را یک هفته انجام دهند اما پس از آن انگیزه و تمرکزشان را از دست می‌دهند… و این چرخه مجدداً تکرار می‌شود!
پیشنهاد من این است با ۵ دقیقه تحرک آغاز کنید. آن تحرک می‌تواند یک پیاده‌روی ساده باشد، یک حرکت کششی سبک و حتی یک تمرین تنفسی باشد.
آنچه بسیار مهم است، ایجاد عادات پایدار و سالم حرکتی است. تصدیق می‌کنم که ۵ دقیقه تمرینات تنفسی یا کششی ساده باعث کاهش وزن بسیار زیاد نمی‌شود، اما اگر از حرکات کششی شروع کنید، عادت مثبتی در شما ایجاد می‌شود که می‌توانید روی آن سرمایه گذاری کنید. آن ۵ دقیقه می‌تواند تبدیل به ۱۰ دقیقه و سپس ۱۵ دقیقه شود. پیاده‌روی می‌تواند تبدیل به دویدن و پس از آن تمرینات استقامتی شود. زمانی که عادت مثبتی ایجاد شد به طور حتم در برنامه شلوغ روزانه‌تان، زمانی را به آن اختصاص خواهید داد. شاید نیم ساعت زودتر بیدار شوید و یا ممکن است از تماشای تلویزیون به نفع رفتن به باشگاه صرف نظر کنید. ممکن است آن فعالیت‌ها را در ساعات غذا یا استراحتتان بگنجانید. به عبارت دیگر شما زمان را پیدا خواهید کرد. بنابراین اگر مشغولیاتتان زیاد است، از خود بپرسید چه کسی این طور نیست؟ اجازه ندهید این امر باعث توجیه کم‌کاریتان شود. همیشه کارهایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید، هرچند اندک و ناچیز به نظر برسند. اینها انتخاب‌های کوچکی هستند که هر یک از ما باید در طول روز داشته باشیم. و فراموش نکنید که حتی ۵ دقیقه پیش رفتن در روز می‌تواند شما را به جاهای بسیار بسیار دور برساند.

گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتادانلود راهنمای کامل برنامه کاهش وزن سیبیتا

کاتالوگ راهنمای برنامه لاغری سیبیتا

برای دانلود کاتالوگ چهل صفحه‌ای راهنمای برنامه کلیک کنید
فرمت PDF -- حجم تقریبی یک و نیم مگابایتبرنامه حضوری
برای تعیین وقت مراجعه حضوری تماس بگیریدبرای تعیین وقت مراجعه حضوری با ما تماس بگیرید.
۶۶۵۲۲۷۳۵ -- ۶۶۵۲۲۷۳۴
قبل از ثبت نام در برنامه، مشاور سیبیتا به سوالات شما پاسخ می‌دهد.

برنامه غیرحضوری کاهش وزن
برنامه غیرحضوری کاهش وزناگر امکان مراجعه حضوری ندارید،
چه در تهران هستید و چه در نقاط دیگر ایران، می‌توانید از برنامه غیرحضوری سیبیتا با امکانات کامل و متنوع آن استفاده کنید. برای آشنایی با برنامه غیرحضوری سیبیتا کلیک کنید


دفتر نظرات مراجعین

تجربیات مراجعین - تغذیه درست، کاهش وزن، آرامش درونیبرای خواندن نظرات مراجعین ما
درباره برنامه لاغری سیبیتا کلیک کنید

درست انتخاب کنید

قرص لاغری؟ لاغری سریع؟ کاهش وزن سریع؟ جراحی لاغری؟ دستگاه لاغری؟ بالن معده؟ حلقه معده؟ برای آشنایی با شیوه‌های رایج
اما غلط و ناکارآمد کاهش وزن کلیک کنید

عضو گروه ایمیلی سیبیتا شوید

Click to join SIBITA GROUPبرای عضویت در گروه ایمیلی سیبیتا کلیک کنید

وبلاگ سیبیتا را بخوانید

SIBITA Weblogبرای خواندن وبلاگ سیبیتا کلیک کنید

سیبیتا در فیس‌بوک

SIBITA FaceBookبرای ورود به صفحه ما در فیس‌بوک کلیک کنید