برنامه کاهش وزن خود را شروع کنیدسیبیتایی‌ها از سیبیتا می‌گویند
چگونه از جملات تاکیدی برای کاهش وزن استفاده کنیم؟


چگونه از جملات تاکیدی برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

چگونه می‌توانید ذهنتان را آموزش دهید تا به کاهش وزنتان کمک کند

استفاده از جملات تاکیدی یکی از راهکارهای بسیار رایج برای کاهش وزن است. البته بسیاری از افراد نمی‌دانند چگونه بهترین استفاده را از این ابزار داشته باشند تا موثرتر باشند. اگر از تاکیدات به درستی استفاده شود، می‌تواند ابزاری بسیار قدرتمند باشد.
جملات تاکیدی چگونه‌اند؟
این جملات، عباراتی هستند که بارها تکرارشان می‌کنید تا ذهنتان بیاموزد تا نتایج مثبتی خلق کند. نمونه‌ای از جملات مربوط به کاهش وزن عبارتند از:
من به راحتی و بدون سختی وزن کم می‌کنم.
من در وزن ایده‌آلم احساس سلامتی و جذابیت می‌کنم.

۳ گام ساده وجود دارد که قدرت تاکیدات مربوط به کاهش وزن را ده برابر می‌کند:

۱- از حواس مختلفتان کمک بگیرید.
افراد مختلف اطلاعات را به شیوه‌های متفاوت پردازش می‌کنند و می‌آموزند. سه روش متداول یادگیری عبارتند از دیداری، شنیداری و جنبشی (لمسی و احساسی).
استفاده از جملات تاکیدی در واقع تکنیکی شنیداری است، اما این بدان معنا نیست که همه افراد از این روش بهترین نتیجه را کسب می‌کنند. در حقیقت هر یک از ما حداقل تا حدودی از این سه روش متفاوت می‌آموزیم، اما در عین حال یک گرایش و ترجیح خاص خود نیز داریم.
شما می‌توانید با استفاده از حواس دیداری و جنبشی به تاکیداتتان قدرت بیشتری ببخشید. مثلاً به جای اینکه صرفاً عبارات را تکرار کنید، می‌توانید در عین حال تصاویری از رسیدن به اهدافتان را تجسم کنید. خود را در حال راه رفتن و دویدن ببینید. تجسم کنید که در حالی که لباس‌های جذاب بر تن کرده‌اید چه احساسی دارید؟ استفاده از حواس مختلف در تجارب تاکیدی باعث می‌شود ذهن باور بهتری از وقوع آن هدف داشته باشد و منتظر موفقیت باشد.

۲- پایداری داشته باشید، اگر چه ۵ دقیقه باشد!
یکی از چالش‌های عمده که افراد در استفاده از تاکیدات (یا ایجاد عادات مثبت) با آن روبرو هستند، عدم پایداری کافی است. آنها یکی دو هفته خوب پیش می‌روند، اما پس از آن تمرکزشان را از دست می‌دهند. گاهی دلیل این امر داشتن اهداف غیرواقع‌بینانه است، مثلاً تصور می‌کنند باید در روز ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از جملات تاکیدی استفاده کنند. از شما می‌خواهم این نکته را در نظر داشته باشید که: پایداری بسیار مهمتر از کمیت است!
این ایده هم برای عادات سالم جسمانی و هم عادات سالم ذهنی کاربرد دارد. تکرار باعث عادت می‌شود و عادت منجر به نتیجه خواهد شد. در مورد جملات تاکیدی نیز ۵ دقیقه استفاده روزانه از آنها که بتوان در طول ماهها و سالها آن را ادامه داد، بسیار بهتر از یک ساعت تمرینی است که فقط دو هفته تداوم داشته باشد.

۳- نفس عمیق بکشید!
استفاده از تنفس یکی از بهترین ابزارهای دسترسی به پیشرفت شخصی است. انجام تنفس عمیق همراه با تمرکز، بدن و ذهن را آرام می‌کند. و تلفیق تنفس با جملات تاکیدی شما را پذیرای تلقینات، تصورات و احساسات مثبتی می‌کند که خلق کرده‌اید. مطمئن شوید که این کار را در محیطی ساکت و آرام انجام می‌دهید و چیزی حواستان را پرت نخواهد کرد. می‌توانید چشمانتان را ببندید و همزمان که از جملات تاکیدی استفاده می‌کنید از طریق بینی نفس عمیق بکشید. هنگام بازدم لبخند بزنید و از تصاویر و احساسات همراه با جملات تاکیدی لذت ببرید. این تمرینی بسیار ساده است. هر زمان که جملات تاکیدی را می‌گویید، تمرینات تنفسی را نیز تکرار کنید.
علاوه بر همه اینها استفاده از تاکیدات می‌تواند فرایندی آرام‌بخش باشد و باعث شود احساسی مثبت داشته باشید. اگر به هر دلیلی این تمرینات باعث ایجاد اضطراب در شما شد و یا احساس کردید که افکار منفی به طرف شما حمله‌ور شده‌اند، آن کار را متوقف کنید. شاید وارد مسائل عمیق درونی‌تان شده‌اید و این روش برای آن روز یا ساعت مناسب نیست. ولی همیشه می‌توانید مجدداً از این تمرینات استفاده کنید. نکته جالب این است که جملات تاکیدی همیشه قابل دستیابی و همواره رایگان هستند.


گروه تخصصی کاهش وزن سیبیتادانلود راهنمای کامل برنامه کاهش وزن سیبیتا

کاتالوگ راهنمای برنامه لاغری سیبیتا

برای دانلود کاتالوگ چهل صفحه‌ای راهنمای برنامه کلیک کنید
فرمت PDF -- حجم تقریبی یک و نیم مگابایتبرنامه حضوری
برای تعیین وقت مراجعه حضوری تماس بگیریدبرای تعیین وقت مراجعه حضوری با ما تماس بگیرید.
۶۶۵۲۲۷۳۵ -- ۶۶۵۲۲۷۳۴
قبل از ثبت نام در برنامه، مشاور سیبیتا به سوالات شما پاسخ می‌دهد.

برنامه غیرحضوری کاهش وزن
برنامه غیرحضوری کاهش وزناگر امکان مراجعه حضوری ندارید،
چه در تهران هستید و چه در نقاط دیگر ایران، می‌توانید از برنامه غیرحضوری سیبیتا با امکانات کامل و متنوع آن استفاده کنید. برای آشنایی با برنامه غیرحضوری سیبیتا کلیک کنید


دفتر نظرات مراجعین

تجربیات مراجعین - تغذیه درست، کاهش وزن، آرامش درونیبرای خواندن نظرات مراجعین ما
درباره برنامه لاغری سیبیتا کلیک کنید

درست انتخاب کنید

قرص لاغری؟ لاغری سریع؟ کاهش وزن سریع؟ جراحی لاغری؟ دستگاه لاغری؟ بالن معده؟ حلقه معده؟ برای آشنایی با شیوه‌های رایج
اما غلط و ناکارآمد کاهش وزن کلیک کنید

عضو گروه ایمیلی سیبیتا شوید

Click to join SIBITA GROUPبرای عضویت در گروه ایمیلی سیبیتا کلیک کنید

وبلاگ سیبیتا را بخوانید

SIBITA Weblogبرای خواندن وبلاگ سیبیتا کلیک کنید

سیبیتا در فیس‌بوک

SIBITA FaceBookبرای ورود به صفحه ما در فیس‌بوک کلیک کنید